O nas

Zapraszamy do zapoznania się z koncernem Jungheinrich AG oraz naszą platformą zakupową – Jungheinrich PROFISHOP.

Jungheinrich PROFISHOP
Jungheinrich PROFISHOP to kompendium wiedzy i kopalnia produktów z dziedziny wyposażenia magazynu. I nie tylko! W naszej ofercie mamy ok. 50 tys. produktów w 8 głównych kategoriach:

 1. Składowanie
 2. Transport
 3. Magazyn
 4. Zakład
 5. Warsztat
 6. Środowisko
 7. Bezpieczeństwo
 8. Biuro

Jungheinrich PROFISHOP jest częścią światowego koncernu Jungheinrich AG produkującego najwyższej klasy sprzęt magazynowy. Wieloletnie doświadczenie, nowoczesne zaplecze badawczo-rozwojowe, system jakości są gwarancją solidności i wydajności naszych produktów.

Jako światowy lider w produkcji wózków widłowych Jungheinrich ciągle inwestuje w badania i rozwój nowych technologii. W szybko zmieniającym się świecie i przy rosnących wymaganiach klientów odnośnie jakości oferujemy rozwiązania przyszłości już dziś. W ten sposób Jungheinrich jest zawsze o krok przed konkurencją.

Nasze produkty są konstruowane przez wybitnych ekspertów w tej dziedzinie, produkowane w nowoczesnych zakładach produkcyjnych z najlepszych materiałów. To pozwala nam zaoferować Państwu najwyższej jakości produkt, spełniający światowe standardy odnośnie ergonomii i bezpieczeństwa.

Korzyści z zakupów przez Jungheinrich PROFISHOP:

Bogaty asortyment

 • Wózki ręczne, akumulatorowe, platformowe, dźwigi , stoły robocze, szyny przeładunkowe, kosze robocze, odkurzacze przemysłowe, zamiatarki, regały paletowe, części zamienne i wiele innych
 • Produkty wyposażenia magazynu dostępne tylko w sprzedaży online
 • Atrakcyjne oferty promocyjne

Gwarancja udanych zakupów

 • Doradztwo techniczne oraz profesjonalna obsługa zamówień
 • Dostawa sprzętu magazynowego gratis
 • Różne sposoby płatności: gotówka, przelew, karta kredytowa
 • Realizacja większości zamówień w ciągu 3 dni roboczych
 • Produkty objęte gwarancją i obsługą serwisową

Oszczędność czasu i wygoda

 • Atrakcyjne oferty i warunki współpracy dla stałych Klientów
 • Zakupy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu
 • Szybki proces zakupowy
 • Dostawa zamówień wprost do Twojej firmy
 • Bezpłatny newsletter informujący o nowościach i promocjach
Historia
Zapraszamy do zapoznania się z 60-letnią historią koncernu Jungheinrich.
Tutaj możesz prześledzić rozwój i metamorfozę firmy: z niewielkiego producenta wózków widłowych w światowego dostawcę nowoczesnych rozwiązań logistycznych.

2016

Wprowadzenie Jungheinrich PROFISHOP w Szwajcarii i Polsce.

2015

Czołowy wózek akumulatorowy EFG S30s - zwycięzca IFOY 2015 w kategorii „Wózki z przeciwwagą o udźwigu do 3,5t"

2014

Czołowy wózek akumulatorowy EFG S40s - zwycięzca IFOY 2014 w kategorii „Wózki z przeciwwagą o udźwigu pow. 3,5t”

2012

Wprowadzenie Jungheinrich PROFISHOP w Holandii.

2011

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu produkcyjnego w Chinach.

2010

Testowe uruchomienie lakierni proszkowej w zakładzie w Norderstedt. Jungheinrich rozszerza swoje portfolio o system zarządzania magazynem WMS.

2009

Budowa fabryki w Landsberg (Niemcy) specjalizującej się w produkcji wózków unoszących.

2007

Nowa struktura przedsiębiorstwa: oddzielenie Jungheinrich AG jako aktywnego holdingu zarządzającego funkcjami centralnymi czyli Sprzedażą, Serwisem, Finansami i Nieruchomościami od jednostek operacyjnych. działy sprzedaży i serwisu na obszar Niemiec, dział eksportu, zakład produkcyjny i dział logistyki części zamiennych w Norderstedt zostały samodzielnymi firmami.

W Bratysławie (Słowacja) powstaje europejskie centrum części zamiennych. Zakłady Jungheinrich wyprodukowały łącznie już 50.000 wózków elektrycznych o napięciu 48 V.

2006

Założenie spółki Jungheinrich PROFISHOP GmbH oraz rozpoczęcie sprzedaży internetowej i katalogowej na terenie Niemiec i Austrii.
W Chinach (Qingpu) powstaje zakład montażowy wózków widłowych prowadzonych dyszlem. W tym samym roku Jungheinrich uruchamia w Dreźnie (Niemcy) centrum używanych wózków widłowych. Założenie oddziału zagranicznego w Tajlandii.

2005

Z linii produkcyjnej w zakładach Jungheinrich zjeżdża 100.000-ny pojazd w technice prądu zmiennego.

Równocześnie odbywa się premiera pierwszego na świecie wózka widłowego z obrotową kabiną.

2004

Otwarcie przedstawicielstw w Chinach oraz w Finlandii

Joint Venture z Ningbo Ruyi (Chiny) w celu produkcji ręcznych wózków paletowych dla Jungheinrich. Zakończenie działalności MIC S.A. oraz zamknięcie zakładów produkcyjnych w Argentan (Francja), Leighton Buzzard (Wielka Brytania) i Madrycie (Hiszpania).

2003

Otwarcie biura handlowego w Rosji. Jungheinrich obchodzi Jubileusz 50-lat istnienia firmy.

2002

Otwarcie bezpośredniego przedstawicielstwa w Brazylii. Zakład produkcyjny w Moosburgu staje się centrum rozwoju wózków systemowych i wózków z przeciwwagą.

2001

Jungheinrich zakłada swój oddział w Irlandii. Linde i Jungheinrich tworzą wspólną platformę internetową Supralift specjalizującą się wyłącznie w sprzedaży wózków używanych.

2000

Wprowadzenie do sprzedaży udoskonalonych, ręcznych wózków paletowych Ameise 2200. Od 1957 roku sprzedano 3.000.000 egzemplarzy tego niezwykle popularnego wózka. 20 października 2000 wszyscy pracownicy świętują 100 urodziny założyciela firmy – dr Friedricha Jungheinrich. Jungheinrich tworzy kolejne przedstawicielstwa w Singapurze, Turcji, Grecji i Stanach Zjednoczonych.

1999

Wprowadzenie na rynek udoskonalonego ręcznego wózka paletowego AM 2200. Od 1957 roku wyprodukowano w zakładzie Argentan we Francji ok. 2,500,000 paleciaków. 20 października – „100 Urodziny” założyciela firmy, dr Friedricha Jungheinrich.

1998

Przychodzi kolej na stworzenie filii w Portugalii. Zakończenie programu JUPITER wprowadzonego w 1996 roku. Fabryka Steinbock Boss produkująca akumulatorowe wózki czołowe w Moosburgu obchodzi 75-lecie swojego istnienia. Jungheinrich prezentuje wózek wysokiego składowania "Retrak" ETV 14 skonstruowany z myślą o niepełnosprawnych operatorach. W celu usprawnienia przepływu informacji i szybszej diagnozy wózków wszyscy technicy serwis zostają wyposażeni w przenośne komputery.

1997

Uniwersytet w St. Gallen przyznaje firmie Jungheinrich tytuł "Best Practice Company". Z linii produkcyjnej zakładu w Moosburgu zjeżdżają pierwsze wózki EFG z napędem na prąd zmienny "ac". Jungheinrich jest prekursorem w produkcji wózków spalinowych z przekładnią hydrodynamiczną lub hydrostatyczną. Poszukiwanie nowych rynków trwa. Jungheinrich decyduje się na otwarcie swojej przedstawicielstwa w Słowenii.

1996

Jungheinrich wdraża program JUPITER, którego celem jest uzyskanie wiodącej pozycji technologicznej j kosztowej w technice magazynowej. Pojazd systemowy typu ETX-Kombi 125 zostaje nagrodzony za wygląd i ergonomię. Wózki typu "Retrak" – jako pierwsze w swojej klasie – posiadają innowacyjne systemy odzyskiwania energii. Rusza seryjna produkcja średniego rozmiaru wózków podnośnikowych o nazwie SWIFT. Koncern Jungheinrich jako całość otrzymuje Certyfikat ISO 9001. Powstaje kolejny oddział zagraniczny, tym razem na Słowacji.

1995

Światowa premiera pierwszego wózka wysokiego składowania Retrak z centralną dzwignią sterującą MULTI-PILOT.

1994

Powstaje oddział Jungheinrich w Polsce. Aby spełnić wymagania klientów, Jungheinrich wciela w życie system ComFOUR, który oferuje rożne opcje finansowania zakupu wózka. W tym samym czasie zakłady w Norderstedt, Wandsbek i Lüneburg otrzymują Certyfikat Jakości ISO 9001.

1993

Uruchomienie nowego centrum dystrybucyjnego w Dreźnie i otwarcie oddziału w Bremie.

1992

Jungheinrich decyduje się na podbój Europy Środkowej i Wschodniej; w 1992 roku powstają dwa nowe oddziały: w Czechach i na Węgrzech.

1991

Oddanie do użytku centrów dystrybucyjnych w Wielkiej Brytanii, Francji i Włoszech. Do koncernu Jungheinrich zostaje włączona fabryka wózków spalinowych BOSS mieszcząca się w Wielkiej Brytanii. Równoczesnie Jungheinrich wprowadza do sprzedaży system regałowy Drive-in (DIS).

1990

Swoją działalność inicjuje dział systemowy w Hamburgu, stworzony w celu zapewnienia kompleksowej obsługi kluczowych projektów. Inauguracja nowej generacji wózków spalinowych przyjaznych dla środowiska naturalnego.

1989

Uruchomienie zakładu w Lüneburgu specjalizującego się w produkcji wózków do zadań nietypowych.

1988

Następuje zmiana w strukturze organizacyjnej koncernu. Dochodzi do połączenia sprzedaży wózków nowych i używanych, wynajmu, warsztatów naprawczych i serwisu w jedną całość, zarządzaną przez centralę w Niemczech.

1987

Prekursorska generacja wózków widłowych typu Retrak wyznacza nowe horyzonty w doskonaleniu techniki składowania i transportu towarów w magazynie. Po raz pierwszy obroty koncernu przekraczają magiczną liczbę 1 mld DM. W tym czasie w Jungheinrich pracuje 5330 osób.

1986

Zmiana systemu produkcji w Norderstedt.

1984

Jungheinrich rozpoczyna produkcję automatycznych systemów komisjonowania i paletowania. Uruchomienie nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Norderstedt, składającego się z magazynu centralnego wózków i części zamiennych, warsztatu lakierniczego sterowanego komputerowo, linii produkcyjnych Juniorów obsługiwanych przez automaty. Wdrożenie koncepcji "Modułowego Systemu Rozwoju".

1983

Jungheinrich dołącza do programu sprzedaży w Niemczech i Austrii wózki z napędem spalinowym (YALE).

1982

Owocem studiów nad automatyzacją składowania jest podnośnik regałowy ARS. Jungheinrich prezentuje pierwszy na świecie, akumulatorowy czołowy wózek trójkołowy z napędem na wszystkie koła. Jest on alternatywą do – znajdującego się już w ofercie – wózka z napędem tylnym. Budowa nowej hali produkcyjnej w Norderstedt i otwarcie centrum dystrybucyjnego w Heppenheim.

1979

Jungheinrich wypracowuje obrót w wys. 533 mln DM, z czego 58% stanowią dochody z zagranicy. W tym okresie zatrudnia już 4100 pracowników.

1977

Wprowadzenie na rynek systemu regatowego "Delta".

1976

Montaż pierwszych, bezzałogowych systemów transportowych. Równocześnie odbywa się uroczyste otwarcie oddziału w Belgii. W roku 1976 firma Jungheinrich zatrudnia 1000 technika serwisowego.

1974

Wraz z nabyciem fabryki MIC S.A. we Francji Jungheinrich wzmacnia swoją pozycje w zakresie produkcji ręcznych wózków paletowych. Jungheinrich wzbogaca swoją ofertę o wynajem i sprzedaż wózków używanych.

1972

W cyklu logistycznym coraz większym uznaniem. cieszy się technika komisjonowania towarów. W odpowiedzi na to Jungheinrich projektuje specjalne urządzenie do kompletacji. Inżynierowie Jungheinrich dążą do stworzenia wózka przyjaznego operatorowi, czyli skonstruowanego zgodnie z wymogami ergonomii.

1970

Powstaje filia w Hiszpanii.

1969

Jungheinrich zakłada swój oddział w Norwegii.

1968

Oszczędniejsze składowanie dzięki optymalnemu wykorzystaniu wysokości hali magazynowej umożliwia wózek wysokiego składowania typu ETX. Inżynier Friedrich Jungheinrich umiera zostawiając fabrykę w rozkwicie.

1967

Powstaje następny oddział, tym razem w Danii.

1966

Zakup powierzchni i rozpoczęcie budowy nowego zakładu produkcyjnego w Norderstedt jest pierwszym etapem realizacji koncepcji dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa.

1963

Jungheinrich otwiera samodzielne przedstawicielstwo w Holandii.

1962

Pierwszy, sterowany automatycznie, prowadzony indukcyjne wózek ciągnikowy "Teletrak" daje początek procesowi automatyzacji wózków transportowych. W tym samym roku powstaje oddział we Francji.

1960

Pierwszy wózek z serii Juniorów, wyposażony w dyszel i baterię startową, umożliwia małym zakładom transportowanie i składowanie palet. Założenie filii zagranicznej w Szwajcarii.

1958

Uruchomienie nowych linii montażowych w Wandsbek zwiększa możliwości produkcyjne przedsiębiorstwa. Jungheinrich otwiera następne dwa przedstawicielstwa zagraniczne, tym razem we Włoszech i Szwecji. Rok 1958 to data narodzin pierwszego wózka z napędem spalinowym Ameise 65 DFG 15G.

1957

Położenie kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnej fabryki wózków widłowych w Wandsbek (Hamburg).

1956

Kamień milowy w rozwoju logistyki magazynowej - dr F. Jungheinrich konstruuje pierwszy wózek wysokiego składowania tzw. "Retrak" z wysuwnym masztem.

Uruchomienie własnej produkcji silników elektrycznych. Austria jest pierwszyzn krajem, w którym Jungheinrich otwiera swoje zagraniczne przedstawicielstwo.

1953

Przełom w technice magazynowania: 7 sierpnia 1953 zostaje założona fabryka maszyn "H. Jungheinrich &. Co." w Hamburgu.

W tym samym roku zostaje wyprodukowany pierwszy, elektryczny w6zek czterokołowy "Ameise 55". Firma zaczyna się powoli rozrastać - w Muelheim powstaje pierwszy oddział, zaopatrujący Zagłębie Ruhry.

1899

20 października – dzień urodzin założyciela firmy – Friedricha Jungheinrich.

Dealerzy Jungheinrich PROFISHOP
Firmy sprzedające sprzęt wyposażenia magazynu zapraszamy do współpracy na zasadach dealerskich.

Naszym Partnerom oferujemy atrakcyjne rabaty, bezpłatną dostawę do Klientów, bonus od obrotów oraz różne sposoby płatności.

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą z Jungheinrich, prosimy o kontakt: profishop@jh.pl.

Jungheinrich na świecie
Sprzedaż bezpośrednia

 • w 31 krajach
 • 800 Doradców Handlowych
 • i 3.400 mobilnych techników serwisu

Sieć dealerska

 • 220 przedstawicieli
 • W ponad 80 innych krajach
Impressum

Wydawca:
Jungheinrich Polska Sp. z o.o.
Bronisze, ul. Świerkowa 3
05-850 Ożarów Mazowiecki
Infolinia 801 300 801

NIP: PL1130082801
REGON: 010465346
KRS: 0000137163
Organ Rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIV Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy: 13.000.000 PLN
Zarząd: Jarosław Cisak

 

Niniejszym informujemy, że wszystkie zamówienia są realizowane na podstawie Ogólnych Warunków Dostaw i Gwarancji Jungheinrich Polska Sp. z o.o.

 

Ewentualne uwagi odnośnie niniejszej strony internetowej należy kierować do: profishop@jh.pl

Zwolnienie z odpowiedzialności:
Linki na stronach internetowych Jungheinrich Polska Sp. z o.o. prowadzą do stron internetowych osób trzecich dla wygody użytkownika. Jungheinrich nie jest zobowiązany do przeglądania stron osób trzecich, nie kontroluje ich zawartości ani nie jest odpowiedzialny za zamieszczane na nich treści. Jeśli miałyby one jednak naruszać prawo, linki zostaną natychmiast usunięte.